Ohlédnutí za účastí českých startupů na Tech Crunch Disrupt London 2016

Čtyři české startupy budou příští týden na Tech Crunch Disrupt díky projektu CzechDemo!
1.12.2016
O projektu CzechAccelerator 2011–2014
1.1.2017

Na startupovém a technologickém veletrhu Tech Crunch Disrupt London 2016 se představily čtyři české startupy, které se akce zúčastnily skrz program na podporu startupů agentury CzechInvest, CzechDemo.

V tomto konkrétním případě se veletrhu zúčastnili brněnský startup zabývající se kyberbezpečností a zabezpečením online bankingu ThreatMark, český technologický startup XTND, který vyvíjí karbonový elektrický skateboard, dále mladý startup specializující se na online právní služby Legito a v neposlední řadě projekt Actijoy, jenž se zabývá vylepšením života domácích mazlíčků pomocí Health & Activity sledovacímu zařízení a chytré misce pro vaše čtyřnohé kamarády.

Celá dvoudenní akce proběhla v Londýnské Copper Box Areně. Všechny zúčastněné startupy měly možnost prezentovat svoje výrobky během druhého výstavního dne. Během celé akce však bylo spousty možností pro networking s potencionálními partnery. A networking je jedním z hlavních přínosů akcí podobného typu, protože osobní kontakt s potencionálními zákazníky a partnery je k nezaplacení.

Velmi se také osvědčila aplikace, kterou na akcích Tech Crunch mohou využít všichni vystavovatelé. Jedná se o CrunchMatch, díky které mohou zúčastněné startupy aktivně hledat potencionální investory. Aplikace vám totiž doporučí investory přímo na míru. A právě přes tuto aplikaci se povedlo domluvit několik setkání českých startupů s investory. Dobrá práce Tech Crunch!

Ještě nesmíme zapomenout na vítěze doprovodné soutěže Start-Up Battlefield, kterým se stal anglický startup Seenit, za kterým stojí zakladatelka Emily Forbes. Jedná se o nástroj, skrz který mohou lidé sdílet video obsah a spojovat podobně zaměřené filmaře s organizacemi, společnostmi, agenturami či svými zaměstnanci za účelem dalšího sdílení.

Na co se můžete těšit v nejbližší budoucnosti?

Už teď před Vánoci by jsme vás všechny chtěli pozvat ke sledování další startupové akce, která se bude konat na začátku ledna příštího roku, a to na CES Las Vegas 2017, kam skrze program CzechDemo odcestuje další várka českých startupů. Další výzvy na rok 2017 ještě nebyly vybrány, nicméně, prostřednictvím našeho dotazníku, který je dostupný ZDE, se můžete podílet na výběru dalších destinací, do kterých vám pomůže program CzechDemo.

Tak nashledanou v květnu v New Yorku!

Zdroj: www.czechstartups.org