Startupy a inovativní společnosti podporujeme již od roku 2010, kdy jsme spustili vůbec první akcelerační program pro české firmy probíhající v zahraničí – CzechAccelerator. Kde jinde než v mecce startupů, inovací a investic – v Silicon Valley.

Od té doby se naše „rodina“ projektů rozrostla na celkem pět projektů a několik destinací.

Kdo jsme?

Podporujeme inovativní podnikatele, startupy, protože

přinášejí nové myšlenky a nové vzorce podnikání, nové způsoby podnikání, vytvářejí dříve nemyslitelné výrobky či služby, inovace měnící zvyklosti a návyky lidí, prostě nové způsoby, jak vidět svět. Jejich úspěšnost může být nízká a nejistá, když ale uspějí, uspějí velkolepě – to je to, co dělá start-upy unikátní“

(Scale Up Europe: A Manifesto for Change and Empowerment in the Digital Age, 2016).

Projekty

Projekty

Máme škálu projektů podporující start-upy v tuzemsku i v zahraničí, a to krátkodobých i dlouhodobých pobytech.

V první fázi rozvoje pomáháme start-upům v projektu CzechStarter. Společnostem do 3 let stáří v něm nabízíme mentoring a odborníky z praxe šité na míru rozvoji jejich byznysu.

Pro podniky zaměřené na vesmírné technologie (space technologies) se mohou inkubovat v kosmickém inkubátoru Evropské kosmické agentury ESA BIC Prague, který provozujeme v Praze od 2016 a od roku 2018 nově i v Brně.

Díky projektu CzechDemo  mají firmy možnost získat zpětnou vazbu a zviditelnit svůj produkt na špičkových zahraničních technologických konferencích typu TechCrunch Disrupt, Web Summit, CES či Slush. Ročně vyvezeme startupy na 7 takových akcí.

V rámci projektu CzechMatch zajistíme firmám do 7 let stáří možnost „oťukat“ si potenciál zahraničního trhu. Součástí podnikatelské mise a doprovodných služeb je možnost setkat se s potenciálními zákazníky, mentory a dalšími odborníky a dokonce prezentovat svůj záměr před zahraničními investory. To vše v Silicon Valley, New Yorku, Singapuru a Londýně.

Pro start-upy v pokročilejší fázi, které si troufnout na to zkusit štěstí a prosadit se v zahraničí pak nabízíme akcelerační programy v nejlepších destinacích jako jsou Silicon Valley, New York, Singapur a Londýn. Díky projektu CzechAccelerator, mají možnost 3 měsíce pobývat v podnikatelském inkubátoru ve zmíněných lokalitách a rozjíždět svůj byznys globálně.

Naše podpora


+ Naše podpora je zaměřená zejména na získání potřebných znalostí a dovedností či na propojení se správnými partnery a potenciálními investory.
+ V ČR ale i zahraničí využíváme špičkové poradce a odborníky přímo z daného trhu.
+ Spolupracujeme s 80+ mentory v ČR a 100+ mentory v zahraničí. Kromě poradců ze soukromé sféry (např. Havel a Partners, BDO) Vám pomohou též naši regionální i zahraniční zástupci.
+ S kým spolupracujeme a kdo nás podporuje se můžete dočíst v sekci Spolupracujeme.
+ Dlouholetá zkušenost s podporou firem spolu s možností napojení na relevantní tuzemské i zahraniční kontakty a odborníky je naší velkou komparativní výhodou, stejně jako to, že skrze naše programy může start-up růst až po globální expanzi.

Proč podporujeme startupy?

Proč podporujeme startupy?

Věříme, že podpora startupů je důležitá pro budoucí růst naší ekonomiky. Chceme dostat Českou republiku na mapu inovativních lokalit, kde se českým podnikům daří a jsou schopny vybudovat globální byznys. I když je startupů poměrně málo v porovnání se všemi podnikateli, tak mají svým vysokým růstem velký vliv na ekonomiku.

+ jsou nejdynamičtější společnosti na trhu
+ jsou silným motorem tvorby pracovních míst a hospodářského růstu, zejména na regionální úrovni
+ přispívají k rychlejšímu rozvoji nových technologií
+ slouží jako modelový byznys pro inspiraci mladých lidí, studentů, ale i výzkumníků, aby své myšlenky realizovali a uvedly v praxi
+ Evropské startupy po 2,5 letech v průměru vytvoří 12,9 pracovních míst (podílejí se tak značně na tvorbě nových pracovních míst)
+ odlišují se od jiných společností tím, že vytváří nové příležitosti v různých oborech či oblastech (multiplikační efekt)
+ Prvotním cílem podnikání startupů je poskytnout maximální hodnotu řešením problémů svých zákazníků

Jaké jsou naše plány do budoucna?

+ do konce roku 2020 máme v plánu podpořit přes 330 firem.
+ chceme pomoci nastartovat úspěšný byznys 100 firmám v ČR díky projektu CzechStarter
+ chceme inkubovat v zahraničí 60 startupů pomocí projektu CzechAccelerator
+ plánujeme podpořit minimálně 25 firem zaměřených na kosmické technologie
+ plánujeme zorganizovat minimálně 50 akcí v rámci projektů CzechDemo a CzechMatch

+ do konce roku 2020 máme v plánu podpořit přes 330 firem.
+ chceme pomoci nastartovat úspěšný byznys 100 firmám v ČR díky projektu CzechStarter
+ chceme inkubovat v zahraničí 60 startupů pomocí projektu CzechAccelerator
+ plánujeme podpořit minimálně 25 firem zaměřených na kosmické technologie
+ plánujeme zorganizovat minimálně 50 akcí v rámci projektů CzechDemo a CzechMatch

Další projekty Agentury CzechInvest podporující start-upy